Media

Personel i Zarządzanie:

Autor | lut 18, 2015 | Artykuły i media | Komentowanie nie jest możliwe

Personel i Zarządzanie:

Personel i Zarządzanie: „Jak efektywnie wykorzystać urlop?” (07.2014)

„Urlop to genialny czas do wykorzystania wedle własnego uznania. cudownie, że jest. Tylko tak naprawdę po co? Oraz, jak się zorientujemy, że był udany i zaprocentował? …

Planując podróż, oceńmy formę swojego ciała (ilość snu, ruchu, jakość odżywiania), umysłu (ilu sprawom dziennie poświęcamy uwagę), emocji (dominujące w ciągu doby uczucia) oraz ducha (poczucie sensu, celu tego, co robię). Być może potrzebujesz wakacji na autopilocie albo przeciwnie – ekspedycji. Ważne, by znaleźć u siebie obszar potrzebujący zrównoważenia oraz przemyśleć, jak sami lubimy odpoczywać i czego potrzebują ważni dla nas towarzysze podróży. Dobrze zrobić krótkie ćwiczenie coachingowe: Wyobraź sobie, że jesteś na udanym urlopie: co słyszysz wokół siebie, co czujesz, co widzisz? Kto jest z Tobą? Co jest ważnego dla Ciebie w tym opisie? A w jaki sposób na pewno nie chcesz spędzać urlopu? Co Ci w tym nie odpowiada, czego tu brakuje?

Zanim jeszcze wyruszymy, znajdźmy jeden konkret, który chcemy przywieźć, jako wspomnienie. Dla jednych będzie to pokopanie piłki na ulicach Rio, dla innych zjedzenie miski ryżu w mniejszej dzielnicy Pekinu. Pływając w morzu wytęż wszystkie zmysły, by poczuć temperaturę, smak wody, własne emocje w danej chwili. Uchwyć jeden moment. Będzie na przyszłość, jak niezawodny zasilacz.

Urlop powinien być zmianą czegoś, przeniesieniem uwagi na inne tematy. Wszystko po to, by nie dopuścić do kryzysu i wypalenia w naszych codziennych kontekstach. Ma odnowić w nas zasoby potrzebne do życia.

Jak go efektywnie wykorzystać? Być całym sobą tam, gdzie będziemy i nie być myślami tam, skąd przyjechaliśmy (sprawdzone patenty to brak telefonu, zasięgu, zapomnienie PIN-u).

Po powrocie dobrymi praktykami są celebrowanie wspomnień przez kilka dni oraz planowanie kolejnego urlopu. Co chciałbyś znaleźć na następnym wyjeździe? Frajdę? Wypoczynek? Inspirację? Nowych ludzi, a może nowe miejsca? I jak się zorientujesz, że to się stało?

Radio Warszawa 106,2 fm

Autor | lut 18, 2015 | Artykuły i media | Komentowanie nie jest możliwe

Radio Warszawa 106,2 fm

 

Radio Warszawa 106,2 fm – jako coach i psycholog w rozmowie z redaktor Ewą Pietrzak, cykl audycji:

 

3. „Jak wspierać siebie, innych, liderów…” (24.02.2015)

W audycji mówimy o audycie energetycznym, coachingu, strategiach porażki, jak firmy wspierają managerów i in…

 

2. „Jak obudzić w dziecku i w sobie lidera” (04.02.2015)

W audycji szukamy odpowiedzi na pytania, jakie perspektywy otwierają się, gdy zarządzamy sobą, czy każdy powinien być przywódcą, jak uczyć dzieci podejmowania decyzji i in…

 

1. „Jak podarować dziecku poczucie własnej wartości” (04.12.2014)

W audycji wyjaśniamy, co różni poczucie własnej wartości od pewności siebie, co robić, by je budować, czego unikać i … czy w ogóle warto…

Weekend z Coachem

Autor | lut 15, 2015 | Artykuły i media | Komentowanie nie jest możliwe

Weekend z Coachem

Weekend z Coachem w Hotelu Villa Bohema w Kazimierzu Dolnym (30.05 – 01.06).

Prowadziłam sesje coachingowe dla klientów indywidualnych

Kongres Kadry

Autor | cze 18, 2014 | Artykuły i media | Komentowanie nie jest możliwe

Kongres Kadry

XIX edycja Kongres Kadry w Warszawie (07-09.05.2014).

Prowadziłam indywidualne sesje coachingowe w obszarze „work-family balance” dla uczestników.  Szczegółowe informacje na http://kongreskadry.pl/program/sesje-coachingowe

Kampania Danone

Autor | lut 18, 2014 | Artykuły i media | Komentowanie nie jest możliwe

Kampania Danone

Kampania Danone, dobrenawyki.pl (IV.2013).

Na potrzeby projektu opracowałam 20 tekstów-porad o budowaniu dobrych nawyków u dzieci. Porady miały charakter tekstów 800-1000 znaków każda i dotyczyły dbania o higienę, zdrowego odżywania, obowiązków domowych, dobrego wychowania.  Porady widniały na stronie dobrenawyki.pl w okresie IV-VI.2013.