Polecam!

W jaki sposób pomagać dziecku opanować nawyki związane z higieną? Świetnie nadaje się do tego zabawa – Na początek: mycie stóp i nóg

Mycie stóp i… nóg

Z myciem stóp trzeba się natrudzić. Nie wiadomo, czy lepiej nogę podnieść, czy się schylić, a może kucnąć? Inaczej sprawa wygląda pod prysznicem, a inaczej w wannie.Jeżeli młody człowiek wymiguje się od mycia stóp, stwórzmy mu dokumentację z fotografiami.

Zacznij robić zdjęcia stopom dziecka każdego wieczoru, przed i po kąpieli, przez tydzień. Zapisz daty. Usiądźcie po tygodniu razem na kanapie, weźcie popcorn i obejrzyjcie prezentację. Najlepiej powiększajcie zdjęcia, jak tylko się da, by uchwycić nierówności, kurz i niteczki ze skarpetek. Jeśli dołożysz zdjęcia własnych stóp, lub stóp innych domowników, zagrajcie w zgadywankę „Czyja-stopa-czyja”.

Możecie także dołożyć losowanie. Wypisz różne sposoby mycia nóg z użyciem np. mydła w płynie, w kostce, gąbki, myjki, stojąc na jednej nodze, od największego palca do najmniejszego itp. Każdy wyciąga po 2-3 sposoby. Ustalcie, że za tydzień o zbliżonej porze omówicie wnioski. Dzieci potraktowane poważnie, jako uczestnicy eksperymentu zaangażują się z ochotą, a być może wymyślą sposób, który i Ciebie rozbawi i okaże się przydatny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *