O mnie

Marysia Żak. coach

 

„Przepraszam Panią, jak dojść do…?” – czy często przechodnie pytają Was o drogę?

Mnie, tak…

… nawet w miastach mi nieznanych. Co troszkę onieśmiela..

 

Jestem psychologiem, coachem (i muzykiem) i pomagam ludziom w znalezieniu najlepszych dla nich rozwiązań: sposobów odzyskania sił, energii, osiągnięcia celów czy rozwoju talentów.

Dzielę się w mediach (radiowych i telewizyjnych) psychologiczną wiedzą i tym, jak może ułatwić „codzienność”.

Szukam mocnych stron, umiejętności do skutku, bo uważam, że każdy ma w sobie coś ponadprzeciętnego a rozwinięcie tego ułatwia radzenie sobie z trudnościami.  Nad przeszkodami trzeba zapanować. Usunąć trudność lub złagodzić cierpienie (w zależności co jest możliwe w aktualnej sytuacji), zaś talenty, osiągnięcia – zatrudnić, by pracowały na naszą korzyść. W Pracowni Psychologicznej „Strojenie Umysłu” – budujemy silną mentalność zaczynając od naturalnych zasobów tkwiących w ludziach.

 

Ponad 17-letnie doświadczenie w prowadzeniu rozmów, słuchaniu trosk i potrzeb Klientów przyspiesza  identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i słabych punktów, mogących przyczyniać się do kłopotliwych sytuacji Klientów. Ale czy/na ile jest to problem – decyduje Klient. Psycholog nie jest ekspertem od życia innych.

 

W życiu prywatnym jestem żoną i mamą. Dwie córki (7 i 12 lat) oraz dwaj synowie (14, 15 lat) dostarczają okazji do nieustannego sprawdzania siebie, pokazują nam, że da się, nawet jak myślisz, że się nie da (albo to my im pokazujemy). W porannych godzinach często pływam, a w wieczornych zgłębiam tajemnice pianistyki lub gotuję obiadokolacje i zerkam w lekcje. Zainteresowania, które wypełniają mi pozostały czas to okazjonalne układanie przemówień ( MARIA ŻAK – Wyróżniona na Festiwalu Mów Historycznych – YouTube ) oraz czytanie książek podróżniczych.

 

Praktyki zawodowe psychologiczne odbywałam w:

  • Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy
  • Zakładzie Psychologii Klinicznej – Oddział Neurologii w Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
  • Klinice Patologii Noworodków i Niemowląt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie

Przez wiele lat pracowałam w otoczeniu biznesowym. Rekrutowałam Talenty z obszaru finansów i bankowości, przeprowadzałam wywiady kompetencyjne i sporządzałam zadania rozwojowe.

Jako konsultant i psycholog wspierałam pracowników i managerów organizacji polskich i zagranicznych. Zaś jako executive coach przeprowadzałam wielomiesięczne procesy coachingowe dla członków zarządów międzynarodowych organizacji. Dzięki temu wyspecjalizowałam się w znajdowaniu mocnych stron u ludzi, w skutecznym wspieraniu ich rozwoju i pomocy w dotarciu do celu.

Prowadziłam szkolenia (tematy: Oporność Psychiczna, Komunikacja Interpersonalna, Kompetencje Przywódcze, Zarządzanie Czasem) oraz projekty rozwojowe na bazie opracowywanych samodzielnie wyników z narzędzi diagnostycznych (Ocena 360 stopni, testy ILM72, MTQ48, Hogan) zarówno w języku polskim i angielskim.

Pracowałam dla Citibank Handlowy, Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. i 4Business&People a wśród moich Klientów byli m.in. Accenture, AkzoNobel Poland, Atmedia, Bank of Tokyo Mitsubishi, Dzieło Nowego Tysiąclecia, E&Y, General Electric, Jeronimo Martins Polska, KPMG, Nationale-Nederlanden, Orange Polska, PGNiG, Polska Grupa Zbrojeniowa, Skanska Residential Development, Skanska SA i wiele innych.

 

Ważniejsze dotychczasowe dyplomy

  • Certyfikat „Praktyk Dialogu Motywującego” przyznany przez Polski Instytut Dialogu Motywującego (2023)
  • Coaching Profesjonalny – studia podyplomowe, Akademia Leona Koźmińskiego (uzyskałam akredytację ACC ICF 2014)
  • Zarządzanie Zasobami Pracy – studia podyplomowe, Szkoła Główna Handlowa (2007)
  • Psychologia – 5-letnie studia magisterskie, Katolicki Uniwersytet Lubelski (2006)
  • Muzykoterapia – 3-letnie studia licencjackie, Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, Akademia Muzyczna w Łodzi (2003)

„Najbardziej niezrozumiałe jest to,

że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć”

(Albert Einstein)