Referencje

Edward (42 lata) – Dyrektor Rozwoju Projektów, członek zarządu w międzynarodowej organizacji z branży inwestycyjnej.

Pracowałem z coachem Marią Żak przez okres 4 miesięcy (11 spotkań). Sesje odbywały się co 2 tygodnie i trwały 90 minut. W trakcie sesji było zawsze ciekawie. Maria zaskakiwała różnorodnością aktywności.

Marysia jako coach:

– pamięta o celu i nie pozwala się „zbić z tropu”,

– nie boi się trudnych tematów,

– fantastycznie łączy coaching ze swoją głęboką wiedzą psychologiczną,

– pomaga naprowadzić na właściwe rozwiązanie,

– zaraża swoim entuzjazmem do tematyki.

Co się zmieniło:

– osiągnąłem założone cele

– właściwie pogrupowałem priorytety

– nauczyłem się lepiej zarządzać emocjami

– wzmocniłem swój leadership

W trakcie trwania procesu i wprowadzania zmian najbardziej wspierające było dla mnie: możliwość analizowania bieżących sytuacji i natychmiastowego wdrażania wypracowanych rozwiązań.

Referencje Skanska S.A. (projekt prowadziłam jako przedstawiciel-doradca firmy 4bp) Skanska Referencje

Robert (41lat) – Dyrektor Działu w firmie z branży technologicznej

Pracując z coachem – Marią Żak największe wrażenie wywarły na mnie otwartość, lekkość prowadzenia sesji, właściwe spojrzenie na problem oraz proces, orientacja na osiągnięcie założonego celu, odpowiednie wyczucie chwili – jak, kiedy i nad czym pracować, komunikacja, budowanie atmosfery sprzyjającej pracy, uważność, wsparcie.

Zmiany, jakie zaobserwowałem to: większy dystans, właściwa ocena sytuacji, jakość podejmowanych decyzji

Najbardziej wspierające w trakcie pracy na sesji były dla mnie: atmosfera zrozumienia, optymalne prowadzenie spotkań w sensie tematyki, narzędzi i tempa

Dorota (31lat) – Kierownik Projektów w Biurze Projektów Architektoniczno – Budowlanych, działające na terenie całej Polski.

Pracowałam z coachem Marią Żak przez okres 6 tygodni nad celem: Jak zwiększyć asertywność w miejscu pracy?

Spotkania-skype odbywały się raz w tygodniu i trwały 60 minut.

W czasie sesji analizowałyśmy mechanizmy mojego zachowania i myślenia wpływające na asertywność w życiu zawodowym. Ćwiczyłam na sesji wypowiedzi asertywne, sprawdzałam ich skuteczność i wprowadzałam poprawki. Planowałam, co zrobię do następnego spotkania i obserwowałam zmiany.

Marysia jest bardzo zaangażowana jako coach i pomaga w zmianie. Stosuje profesjonalne metody w połączeniu z technikami rozładowującymi napięcie (zwłaszcza prowokatywne). Zadaje trudne pytania i daje ogromną przestrzeń do szukania własnych odpowiedzi. Dzięki stworzonemu klimatowi bezpieczeństwa i humoru, w dość szybkim czasie pomogła mi uzmysłowić sobie potrzeby a także czynniki blokujące mnie w pracy!

Efektem odbytych sesji jest moja większa odwaga w bezpośrednim wyrażaniu swojej opinii. Uświadomiłam sobie mocniej, że odpowiedzialność za moje życie w głównej mierze zależy właśnie ode mnie i że w życiu naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych! 🙂

Moje życie stało się łatwiejsze i na pewno radośniejsze, gdy zaczęłam eliminować czynniki blokujące moją asertywność. Zauważyłam ponadto, że inni zaczęli się liczyć z moim zdaniem, kiedy wyrażałam odważnie swoją opinię.

W trakcie trwania procesu i wprowadzania zmian najbardziej wspierające były dla mnie: obiektywizm oraz konstruktywna informacja zwrotna ze strony mojego Coacha-Marii Żak.

Małgorzata (34 l.) – Mama (coaching rodzicielski)

Jestem mamą 2 dzieci.  Pracowałam z coachem Marią Żak przez okres kilku tygodni nad znalezieniem zajęć dodatkowych, które zainteresowałyby moją młodszą córkę.Spotkania odbywały się raz w tygodniu. W trakcie sesji  zastanawiałam się jak odkryć w dziecku jego talenty, po to by je później rozwijać i jak odnaleźć taką aktywność dla dziecka, która pozwoli mu się samorealizować. Zależało mi na tym, bo wiem z doświadczenia, że dziecko które odkryje w sobie jakąś pasję i ma możliwość robienia czegoś co daje mu dużo radości, jest potem spokojniejsze w relacjach z domownikami, ma większą motywację do wykonywania swoich obowiązków, lepiej zarządza swoim czasem i jest bardziej wytrwałe w dążeniu do celów. Poza tym zdobywa różne umiejętności, których nie posiada większość rówieśników, co daje mu większą pewność siebie w relacjach z innymi. Nie chodzi o to żeby się czymś chwaliło, ale o to żeby miało świadomość swojej wartości. Dla mnie jako mamy to wszystko jest bardzo istotne.

Z coachem Marysią Żak przeszłam drogę od poszukiwania talentów młodszej córki na przeciwnym biegunie w stosunku do talentów starszej (w obawie przed rywalizacją), aż do wspólnych zajęć obu dziewczynek, tyle że w dwóch grupach wiekowych. A nawet zaangażowałam się w ich organizację. Zazdrości między dziećmi nie ma, jest natomiast siostrzana współpraca, która mnie bardzo cieszy.
Dziękuję za prowadzenie i wsparcie w tych moich poszukiwaniach.Udało się osiągnąć więcej niż się spodziewałam.
Aktywność, która tak cieszy moje dzieci przynosi wiele radości także i mnie samej.