O mnie

Marysia Żak. coach

„Przepraszam Panią, jak dojść do…?” – często przechodnie pytają Was o drogę?

Mnie, dość często..

…nawet w miastach mi nieznanych. Co troszkę zaskakuje.

 

Zawodowo jestem psychologiem i coachem i pomagam ludziom w znalezieniu najlepszych dla nich rozwiązań. Poprawy samopoczucia, zmiany w sposobie życia, osiągnięcia celu.

Dzielę się w mediach (radiowych i telewizyjnych) psychologiczną wiedzą i tym, jak może ułatwić „codzienność”.

 

Udzielam konsultacji psychologicznych dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Pracuję opierając się na mocnych stronach Klientów.

Szukam talentów do skutku, bo uważam, że każdy ma w sobie coś ponadprzeciętnego a rozwinięcie tego ułatwia radzenie sobie z trudnościami. Talent Academy – budujemy silną mentalność zaczynając od naturalnych zasobów Klienta.

 

Ponad 16-letnie doświadczenie w prowadzeniu rozmów, słuchaniu trosk i potrzeb Klientów przyspiesza  identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i słabych punktów, mogących przyczyniać się do kłopotów Klienta. Ale czy/na ile jest to kłopot – ocenia Klient. Psycholog nie jest ekspertem od życia innych.

Nad przeszkodami trzeba zapanować. Usunąć trudność lub złagodzić cierpienie (w zależności co jest możliwe w aktualnej sytuacji), zaś talenty, osiągnięcia – zatrudnić, by pracowały na naszą korzyść. 

 

Prowadzę indywidualne programy treningowe (Strojenie Umysłu, Pewność Siebie i Praca, i in.) oraz szkolenia dla aktywnych zawodowo rodziców (Opanowanie i Dzieci).

 

W życiu prywatnym jestem żoną i mamą. Dwie córki (6 i 11 lat) oraz dwaj synowie (13, 14 lat) dostarczają okazji do nieustannego sprawdzania siebie, pokazują nam, że da się, nawet jak myślisz, że się nie da (albo to my im pokazujemy). W porannych godzinach często pływam, bo muszę, a w wieczornych grywam na instrumencie i szykuję obiad na kolejny dzień. Zainteresowania, które wypełniają mi pozostały czas to: neuronauka, pianistyka i retoryka.

 

Praktyki zawodowe psychologiczne odbywałam w:

Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy

Zakładzie Psychologii Klinicznej – Oddział Neurologii w Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie

W Klinice Patologii Noworodków i Niemowląt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie

 

Co przyniosły mi studia i dotychczasowe 16-letnie doświadczenie?

Studiując psychologię zapoznałam się z konkretną wiedzą i badaniami w zakresie myślenia, motywacji, uczenia się, emocji, słuchania… Z kolei studia w Akademii Muzycznej przypominały o akcentach, pauzach, harmonii, rytmie, odcieniach dźwięku, słuchaniu… 

 

Przez wiele lat pracowałam w otoczeniu biznesowym. Rekrutowałam Talenty z obszaru finansów i bankowości, przeprowadzałam wywiady kompetencyjne i sporządzałam zalecenia rozwojowe.

Jako konsultant i psycholog wspierałam pracowników i managerów organizacji polskich i zagranicznych. Zaś jako executive coach przeprowadzałam wielomiesięczne procesy coachingowe dla członków zarządów międzynarodowych organizacji. Dzięki temu wyspecjalizowałam się w znajdowaniu mocnych stron u ludzi, w skutecznym wspieraniu ich rozwoju i pomocy w dotarciu do celu.

Prowadziłam szkolenia (tematy: Oporność Psychiczna, Komunikacja Interpersonalna, Kompetencje Przywódcze, Zarządzanie Czasem) oraz projekty rozwojowe na bazie opracowywanych samodzielnie wyników z narzędzi diagnostycznych (Ocena 360 stopni, testy ILM72, MTQ48, Hogan) zarówno w języku polskim i angielskim.

Pracowałam dla Citibank Handlowy, Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. i 4Business&People a wśród moich Klientów byli m.in. Accenture, AkzoNobel Poland, Atmedia, Bank of Tokyo Mitsubishi, Dzieło Nowego Tysiąclecia, E&Y, General Electric, Jeronimo Martins Polska, KPMG, Nationale-Nederlanden, Orange Polska, PGNiG, Polska Grupa Zbrojeniowa, Skanska Residential Development, Skanska SA i wiele innych.

 

Ważniejsze dotychczasowe dyplomy:

  • Coaching Profesjonalny – studia podyplomowe, Akademia Leona Koźmińskiego (uzyskałam akredytację ACC ICF)
  • Zarządzanie Zasobami Pracy – studia podyplomowe, Szkoła Główna Handlowa
  • Psychologia – 5-letnie studia magisterskie, Katolicki Uniwersytet Lubelski
  • Muzykoterapia – 3-letnie studia licencjackie, Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, Akademia Muzyczna w Łodzi

 

„Najbardziej niezrozumiałe jest to,

że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć”

(Albert Einstein)