O mnie

Marysia Żak. coach

„Przepraszam Panią, jak dojść do…?” – często pytają Was o drogę? Mnie tak. Bywały dni, gdy kilka razy dziennie, nawet w miastach mi nieznanych…

Studiując psychologię zapoznałam się z konkretną i fascynującą wiedzą o działaniu ludzkiego myślenia, motywacji, uczeniu się, słuchaniu… Z kolei studia w Akademii Muzycznej przypominały o akcentach, pauzach, harmonii, rytmie, odcieniach dźwięku..

Od 2018 roku udzielam konsultacji psychologicznych, prowadzę indywidualne sesje coachingowe i pojawiam się w mediach z nowymi porcjami wiedzy.

Po kilkunastu latach pracy w otoczeniu biznesowym, rekrutowaniu finansowych talentów, przeprowadzaniu wywiadów kompetencyjnych i sporządzaniu  zaleceń rozwojowych, wyspecjalizowałam się w diagnozowaniu mocnych stron, wspieraniu rozwoju i pomocy w dotarciu do celu. Jako konsultant i coach miałam zaszczyt pracować z pracownikami dziesiątek organizacji zagranicznych i polskich, od szczebla specjalisty po kadry kierownicze. Zaś jako Executive Coach prowadziłam wielomiesięczne procesy coachingowe dla członków zarządów międzynarodowych organizacji. Prowadziłam szkolenia i projekty rozwojowe z wykorzystaniem i opracowywaniem wyników z narzędzi diagnostycznych (Ocena 360 stopni, testy ILM72, MTQ48, Hogan) zarówno w języku polskim i angielskim. Gdy nadarzyła się okazja dzieliłam się wiedzą w mediach radiowych i telewizyjnych. Pracowałam dla Citibank Handlowy, Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. i 4Business&People.

 

W życiu prywatnym jestem żoną i mamą. Dwie córki i dwaj synowie dostarczają okazji do nieustannego sprawdzania siebie, pokazują nam, że da się, nawet jak myślisz, że się nie da (albo to my im pokazujemy).

 

W porannych godzinach często pływam, a w wieczornych nierzadko gram, na pianinie. Staram się śledzić odkrycia i zastosowanie neuronauki oraz, co słychać w fizyce kwantowej i cząstkach elementarnych.

 

Zmiany, odmiany, rozwój – są możliwe. Owszem, ich zaistnienie wymaga nieco determinacji, wiary, że potrafię i… cienia nadziei.

 

„Najbardziej niezrozumiałe jest to,

że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć”

(Albert Einstein)

 

 

Miałam przyjemność pracować także dla biznesu. Wśród Klientów: Atmedia, AkzoNobel Poland, Bank of Tokyo Mitsubishi, E&Y, Jeronimo Martins Polska, KPMG, Nationale-Nederlanden, Orange Polska, PGNiG, Polska Grupa Zbrojeniowa, Skanska Residential Development, Skanska SA i in.

 

Ważniejsze dyplomy:

  • Coaching Profesjonalny – studia podyplomowe, Akademia Leona Koźmińskiego
  • Zarządzanie Zasobami Pracy – studia podyplomowe, Szkoła Główna Handlowa
  • Psychologia – studia magisterskie, Katolicki Uniwersytet Lubelski
  • Muzykoterapia – studia licencjackie, Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, Akademia Muzyczna w Łodzi